Praca zdalna stała się bardzo popularna, na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych ofert, niemniej jednak, jeśli zdecydujemy się na home office to musimy wydzielić miejsce, z którego będziemy mogli swobodnie i wydajnie wykonywać obowiązki zawodowe. Jak urządzić domowe biuro, aby skupić się na pracy i nie rozpraszać faktem, że wciąż przebywamy w naszych czterech kątach? Podpowiemy Ci jak zaaranżować przestrzeń w domu, aby się nie rozpraszać i mieć wszystko “pod ręką”.

Wydziel odpowiednie miejsce

Zaplanuj pokój lub strefę, w której umieścisz domowe biuro. Oczywiście, jeśli masz wydzielony pokój, to będzie Ci znacznie łatwiej dobrać meble, jeśli wygospodarowujesz strefę z innego pomieszczania pamiętaj, aby przewidzieć miejsce dla półek, szafek i biurka, tak aby elementy te Ci nie przeszkadzały i nie zawadzały. Stawiaj również na miejsca, które mają dostęp do naturalnego światła. Oczywiście nie zapominaj również o stylistyce – w tej przestrzeni będziesz spędzał kilka godzin dziennie, dlatego też miejsce musi pobudzać Twoją kreatywność i motywować do działania. Wybieraj ulubione kolory i dodatki, ale nie zagracaj swego domowego biura.

Postaw na funkcjonalne meble

Praca z domu może mieć różną formę i niekiedy potrzebujemy różnych sprzętów, aby ją poprawnie wykonywać. W zależności od tego, ile sprzętów potrzebujesz wybierz biurko o odpowiedniej szerokości. Dwa monitory, klawiatura i notatnik niekoniecznie zmieszczą się na szerokości mniejszej niż 120 cm. Wtedy lepiej wybierać meble, które mają 160 cm szerokość. Niemniej jednak, jeśli potrzebujesz tylko laptopa, to śmiało możesz zdecydować się na małe biurka. Zawracając uwagę również na wysokość mebla, możesz postawić na standardowe wymiary, czyli ok. 75 cm, a jeśli jesteś wysoki, to warto wybrać warianty 85 centymetrowe.

Ustawienie mebli – zwróć na to szczególną uwagę

Wszystko powinno mieć swoje miejsce, nie możesz pozwolić sobie na czasochłonne szukanie notesów, długopisów czy też kartek. Wydziel strefę dla najpotrzebniejszych przedmiotów. Nawet jeśli lubisz kreatywny nieład, to warto mimo wszystko mieć najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Świetnie sprawdzą się na do szufladki w szafkach lub wiszące półki. Możesz również postawić na organizery. Przemyśl co będzie Ci potrzebne.

Istotnym elementem w organizacji przestrzeni w domu są kable – do routera, ładowarki do telefonów, laptopa, kable do ładowarek, głośników, słuchawek i wiele więcej. Pamiętaj, aby wydzielić miejsce, w którym ułożysz kable – nie ma nic gorszego niż “plątanina”, wtedy przez przypadek możesz coś odłączyć i stracić np. pół dnia pracy.

Brakuje Ci pomysłu na ciekawe i funkcjonalne urządzenie domowego biura? Skorzystaj z naszych usług – z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt dopasowany do Twoich wymagań.