Wszystkie pomieszczenia w domu lub mieszkaniu są ważne, ale nie wszystkie aranżujemy w ten sam sposób. W tym artykule skupimy się na kuchni – wnętrzu, które musi spełniać wiele funkcji i odpowiadać naszym indywidualnym wymaganiom oraz potrzebom. Jeśli zastanawiasz się jak odpowiednio urządzić kuchnię, to przychodzimy z pomocą!

Najpierw przygotuj plan kuchni

Decydując się na remont lub pierwsze urządzenie tego pomieszczenia pamiętaj o planie. Na czym on ma polegać? Przede wszystkim zastanów się nad stylem, w którym chcesz urządzić kuchnię – elegancki, klasyczny, skandynawski a może vintage? Jest to ważne, ponieważ pozwoli Ci w mniejszym lub większym stopniu na rozplanowanie wyglądu poszczególnych elementów. Drugim krokiem do dobrego planu jest określenie kolorystycznej myśli przewodniej np. 4 kolorów, które umieścisz w kuchni. Pozwoli Ci to zachować ład i estetykę.

Ułożenie mebli

Z pozoru łatwe, ale w przypadku kuchni może być problematyczne. Często musimy decydować się meble pod wymiar, tak, aby jak najlepiej zagospodarować miejsce. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala na otrzymanie wystarczającej przestrzeni na wszelkie elementy – piekarnik, zmywarkę, zlew, kuchenkę itp. Pozwala to także na dopasowanie elementów to Twojego sposobu poruszania się po wnętrzu. Oczywiście, jeśli masz “gotowe meble”, które świetnie ustawisz to nie musisz decydować się na składanie “zamówienia pod wymiar”.

Najistotniejszym elementem, który pozwoli Ci na właściwe urządzenie kuchni, jest odpowiednie podzielenie pomieszczenia na 5 stref roboczych, czyli:

  1. Zapasy.
  2. Przechowywanie.
  3. Przygotowywanie.
  4. Gotowanie.
  5. Zmywanie.

Zastosowanie tego typu stref, sprawi, że pomieszczenie będzie funkcjonalne, zaś poruszanie się po nim bardziej intuicyjne.

Oczywiście pamiętaj, aby dopasować meble do metrażu tak, aby wszystkie elementy zmieściły się we wnętrzu, a jednocześnie, abyś nie czuł przytłoczenia. Ciekawą opcją są także meble w zabudowanie, które świetnie się sprawdzą w przypadku połączonych pomieszczeń – kuchni z salonem.

Nie wiesz, jak urządzić swoje wnętrza? Z przyjemnością wykonajmy dla Ciebie projekt! Działamy stacjonarnie i formie online! Zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami!

Zadzwoń do nas

888 01 02 88

Lub użyj adresu email:

„Bądź wierny własnym gustom, ponieważ nic, co naprawdę lubisz, nigdy nie wychodzi z mody”.

Opcjonalnie - dołącz plik - rysunek od dewelopera lub z gotowego projektu domu, może być również odręczny szkic.
Wyrażam zgodę Administratorowi Danych Osobowych, tj. Biuro Projektowe Nie Tak To Tak na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji oferty lub projektu. Zgoda może być w każdej chwili odwołana. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.