Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni jest bardzo ważne, dzięki właściwej aranżacji jesteśmy w stanie lepiej urządzić pomieszczenia, a co za tym idzie lepiej się w nich czujemy. Nie inaczej jest w przypadku łazienki, z pozoru jest to pomieszczenie niereprezentatywne, tak jak np. salon, ale nie oznacza to, że możemy aranżację przełożyć na dalszy plan, wręcz przeciwnie! Odpowiednio urządzona łazienka, nie tylko będzie funkcjonalna, ale pozwoli nam na relaks.  

7 kroków do idealnej łazienki  

Podpowiemy Ci 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, aby odpowiedni urządzić łazienkę w swoim domu.

1. Dostosuj elementy do metrażu

Małe czy duże pomieszczenie? Wannę, prysznic oraz szafki musisz dopasować do metrażu, jakim dysponujesz. W niewielkich wnętrzach, duża wanna zajmująca połowę łazienki może nie być najlepszym wyborem. Pamiętaj, aby zachować odpowiednią odległość od danych elementów (szafek, umywalki, toalety, miejsce na pralkę itp.).

2. Wybierz odpowiednie ogrzewanie

Podłogowe a może zwykły grzejnik drabinkowy ma ścianę? Pod względem tego aspektu również może sugerować się metrażem, niemniej jednak dopasuj sposób ogrzewania do swoich potrzeb.

3. Lustra łazienkowe – bardzo ważny elementy

Tradycyjnie umieszczamy je nad umywalką, najlepiej postawić na modele bez ram. Dzięki temu optycznie powiększymy przestrzeń i zatrzemy granicę między lustrem a ścianą.

4. Jakie oświetlenie?

Najlepiej postawić na kilka lampek np. kinkiety przy lustrze, które świetnie sprawdzą się podczas porannej i wieczornej toalety. Podczas relaksujących kąpieli idealnym wyborem będzie równomierne, nastrojowe światło z plafonów sufitowych.

5. Ściany i podłogi

Urządzając łazienkę szczególną uwagę musimy zwrócić na ściany i podłogi. W takim miejscu najlepszym wyborem będą płytki ceramiczne, które dostępne są na rynku w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu można z łatwością dobrać modele do własnych upodobań.

6. Armatura łazienkowa – kształty

Elementy takie jak krany, umywalki czy też wanny powinny być do siebie dopasowane kształtem tzn., jeśli wybieramy np. obłe krany, to kwadratowa umywalka nie będzie najlepszym wyborem.

7. Miejsce na przechowywanie i akcesoria

Pamiętaj również, aby urządzając pomieszczenie wydzielić miejsce do przechowywania np. ręczników i kosmetyków. Wisienką na aranżacyjnym torcie będą dobrze skomponowane akcesoria – dzięki temu Twoje wnętrza na pewno będą piękne i funkcjonalne.