W pierwszych miesiącach życia Twojego noworodka będziecie spędzać razem mnóstwo czasu. Dlatego ważne jest by pokój lub wyznaczony kącik dla noworodka był przytulny i jednocześnie funkcjonalny. Pielęgnacja, zabawa, wypoczynek to podstawowe potrzeby niemowlaka, ale pomyśl również o sobie tak by kącik ten był wygodny również dla Was – rodziców. Tak naprawdę trzymając się kilku poniższych zasad stworzysz wymarzoną przestrzeń zarówno dla siebie jak i dziecka!

1. Wybierz styl pokoju dla noworodka

Przeglądaj inspiracje, zdjęcia. Zapisuj te które najbardziej zostają Ci w pamięci i odpowiadają Twojej estetyce. Wybierz również rzeczy, interesujące dla Ciebie – motywy, kolory, obrazki, tkaniny, tapety itp. Zastanów się również nad kolorystyką pokoju. Z doświadczenia polecam stonowane kolory, które będą idealnym tłem dla dodatków i kolorowych zabawek.

2. Stwórz funkcjonalną przestrzeń

Tak jak wspomnieliśmy na początku dziecko potrzebuje trzy strefy: strefę snu, strefę zabawy i strefę pielęgnacji. W strefie snu podstawowy element to łóżeczko. Pamiętaj by nie znajdowało się ono przy kaloryferze lub pod oknem. W początkowym okresie życia dziecka należy unikać zarówno przegrzania jak i również przeciągów. Dodatkowo dobrze mieć wygodny dostęp do okna. Pomyśl również nad fotelem do karmienia najlepiej blisko łóżeczka. Znajdź również miejsce na przewijak lub wybierz mniejszą komodę na której bez problemu go postawisz. W przestrzeni do zabawy idealnie sprawdzi się rozkładana mata i kosz na zabawki.

3. Dodatki do pokoju niemowlaka.

Sklepy zasypują nas całym mnóstwem dodatków i bibelotów do pokoju dziecięcego, dlatego warto je starannie dobierać. Na początek w pokoju noworodka idealnie sprawdzą się delikatne grafiki lub minimalistyczna metryczka w formie obrazu. Pamiętaj, że zasłony, pościel, karuzela nad łóżeczkiem czy komoda to również dekoracje, które sprawiają, że pokój jest przytulny.

4. Oświetlenie w pokoju dziecka.

Dziecko większość czasu spędza leżąc na plecach lub na rączkach rodziców dlatego warto zadbać o odpowiednie światło w jego pokoju. Idealnie sprawdzi się kilka punktów świetlnych. Do karmienia oraz snu najlepszym rozwiązaniem będzie delikatne oświetlenie LED lub lampka nocna, która nie daje zbyt intensywnego światła i nie będzie przeszkadzać maluszkowi. Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecka jest zamontowanie ściemniaczy lub oświetlenia w formie kinkietów. Pamiętaj by w strefie pielęgnacji dziecka zastosować nieco mocniejsze światło, które ułatwi Ci wykonywanie tych czynności.

5. Bezpieczeństwo ponad wszystko

Gdy dziecko zaczyna raczkować interesuje go wszystko to co niebezpieczne. Dlatego zabezpiecz kontakty specjalnymi zaślepkami oraz pochowaj wszystkie kable. Dodatkowo zabezpiecz rogi i kanty znajdujące się w mieszkaniu, tutaj idealnie sprawdzą się narożniki gumowe do kupienia np. na allegro. Zablokuj również dostęp do szuflad, pochowaj wszystkie niebezpieczne przedmioty oraz rośliny, które znajdują się w zasięgu rączek Twojego maluszka.

6. Zbędne łapacze kurzu

W pokoju dziecka warto unikać wszelkich tzw łapaczy kurzy nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Idealnym rozwiązaniem na przechowywanie zabawek są kosze, pojemniczki czy skrzynki z możliwością zamknięcia. Ułatwiają one również sprzątanie pokoju, oraz mamy do nich szybki i łatwy dostęp.

Kliknij poniżej na zdjęcia i zobacz lub zamów projekt pokoju dla niemowlaka.

Projekt pokoju dziecka

Projekt Pokoju dla Dziecka

Projekt pokoju dla dziecka online

Projekt Pokoju dla Dziecka Online

Wyślij zapytanie na projekt pokoju dla noworodka.

Zadzwoń do nas

888 01 02 88

Lub użyj adresu email:

„Bądź wierny własnym gustom, ponieważ nic, co naprawdę lubisz, nigdy nie wychodzi z mody”.

Opcjonalnie - dołącz plik - rysunek od dewelopera lub z gotowego projektu domu, może być również odręczny szkic.
Wyrażam zgodę Administratorowi Danych Osobowych, tj. Biuro Projektowe Nie Tak To Tak na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji oferty lub projektu. Zgoda może być w każdej chwili odwołana. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.