Pojawieniu się na świecie nowego członka rodziny zawsze towarzyszy masa emocji i jednocześnie strach. Wkraczasz we wszystko co nowe oraz nieznane. Gdy pierwsze emocje opadną po tym jak dowiedziałaś się o ciąży zaczynasz powoli myśleć, że trzeba urządzić pokój dla niemowlaka. Szukasz inspiracji, przeglądasz sklepy z asortymentem dla dzieci i… masz pustkę w głowie? Znam to doskonale sama jestem mamą. Dlatego z chęcią podrzucę Ci kilka rad na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dla niemowlaka.

Zbierz inspiracje pokoju dla niemowlaka.

Na początku poświeć trochę czasu na zebranie inspiracji. Bardzo przydatnym narzędziem jest tablica na Pinterest. Zapisuj zarówno to co Ci się podoba, ale również kilka elementów, których na pewno nie chcesz w pokoju dla niemowlaka. Z pewnością takie zebranie informacji pomoże Ci zdefiniować styl w którym urządzisz królestwo dla swojego maluszka.

Kolorystyka w pokoju noworodka.

Wybierz odpowiednie kolory, w których zarówno Ty jak i dziecko poczujecie się dobrze. W pokojach dla małych dzieci radziłabym unikać intensywnych kolorów. Czy wiesz, że pierwszą barwę, którą widzi dziecko jest kolor czerwony? Jego z pewnością nie stosujemy 😉 Użycie intensywnych kolorów spowoduje, że Twoje dziecko będzie rozproszone i może mieć problem ze spokojnym snem. A jak dobrze wiemy dobry sen dziecka = dobry sen rodzica. Jakie kolory zatem sprawdza się w przestrzeni dla noworodka? Na pewno kolory pastelowe, ponadczasowe i uniwersalne szarości czy trochę szaleństwa w postaci koloru. Pamiętaj, że kolorem przewodnim nie musi być niebieski dla chłopca i różowy dla dziewczynki. Bezpiecznym rozwiązaniem jest trzymanie się stonowanej palety kolorów z jednym lub dwoma akcentami kolorystycznymi na przykład 60% bieli, 30% szarości i 10% koloru akcentującego np. odcienia miętowego.

Funkcjonalna przestrzeń w pokoju dziecka.

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie układu pokoju dla noworodka. Taki układ powinien zawierać rozmieszczenie mebli, przestrzeń do snu, miejsce na higienę niemowlaka oraz strefę na zabawę. Najlepszym rozwiązaniem jest rozrysowanie na kartce kilku możliwości układu, dzięki temu wybierzesz tą najkorzystniejszą. Nie zapomnij o najważniejszym czyli o rysowaniu w odpowiedniej skali mebli 😉 Co powinno znaleźć się w pokoju dla niemowlaka? Warto przewidzieć miejsce na małą szafę lub komodę do przechowywania ubranek. W pierwszych miesiącach życia dziecka niezbędny elementem jest również przewijak z miejscem na podręczne pieluszki czy kosmetyki. Na rynku jest dostępny spory asortyment przewijaków. Znajdziesz je w formie nakładek na łózko czy komodę. Gdy masz więcej wolnej przestrzeni warto zdecydować się na przewijak w postaci osobnego mebla, który dodatkowo zawiera miejsce na niezbędne kosmetyki dla dziecka. Świetnym rozwiązaniem są również przewijaki rozkładane montowane do ściany. Kolejnym niezbędnym elementem jest oczywiście łóżeczko dziecięce. Tutaj również znajdziesz niezliczenie wiele możliwości, rozwiązań i funkcji, Ja preferuje minimalizm, w najczystszej postaci czyli łóżeczko z regulacją wysokości i wyjmowaną przednią barierką. Takie łóżeczko posłuży dziecku do około 3-4 roku życia. Bardzo dużo mam decyduje się również na zakup fotelu do karmienia. Przy jego wyborze kieruj się głównie swoim komfortem. Na koniec nie zapomnij o miejscu na zabawę. Ulubioną aktywnością maleństwa przez pierwsze tygodnie i miesiące życia będą zabawy na macie – na początku kiedy będzie leżał tylko na plecach pomoże zbudować mu to mięśnie i koordynację ruchową, a później wspomoże w ćwiczeniach na brzuszku kiedy zacznie się przewracać z pleców na brzuch.

Oświetlenie w pokoju niemowlaka.

Gdy masz wybrany styl oraz układ pokoju to czas pomyśleć o tych najmniej przyjemnych czynnościach tzn. przeróbki elektryczne. Zastanów się nad oświetleniem, może kontakty znajdują się w fatalnym miejscu i warto je przesunąć? A może przyda się dodatkowy punkt świetlny w formie delikatnego oświetlenia Led? Tutaj zawsze sprawdza się teoria, ze lepiej jeden kontakt więcej niż mniej 😉 Następnie czas na malowanie ścian czy położenie tapety. Zakupy zacznij od tych największych mebli typu szafa, łóżeczko, przebijak czy fotel do karmienia. Z doświadczenia wiem, że czas ich dostarczenia trwa najdłużej, a często trzeba jeszcze znaleźć czas na ich skręcanie. W takich przypadkach warto skorzystać z usługi montażu mebli, który oferuje sklep. Poza pewnością, że wszystko zostanie skręcone jak należy i żadna część nie zostanie Ci w ręku zyskasz sporo czasu.

Akcesoria i dodatki w pokoju niemowlaka.

Przed Tobą ostatni krok urządzania pokoju dla niemowlaka czyli akcesoria i dodatki. Gdy tylko urodzisz dziecko, Twój dom wypełni się wielką ilością „rzeczy”. Jednym z najlepszych rozwiązań, aby utrzymać porządek są kosze do przechowywania. Nie tylko wyglądają stylowo, ale zmieszczą mnóstwo rzeczy i w kilka minut pozwalają posprzątać pokój. W kwestii koszy na zabawki unikaj tych plastikowych, zastąp je materiałowymi z ciekawą fakturą i kolorem. Kolejnym praktycznym a zarazem pięknie wyglądającym rozwiązaniem są wieszaki ścienne. Wieszaki przydadzą się nie tylko do wieszania ręczników po kąpieli, szlafroczków, czapek i innych akcesoriów. Ale również tanio i pięknie nadadzą klimat gdy powiesisz na nich makramy lub lampki cotton balls. Kolejnym elementem w pokoju dla niemowlaka który zawsze się sprawdzą są grafiki na ścianie. Ich niewątpliwym plusem jest korzystna cena oraz szybka możliwość zmiany, gdy zwyczajnie Ci się znudzą.

Kliknij poniżej na zdjęcia i zobacz lub zamów projekt pokoju dla niemowlaka.

Projekt pokoju dziecka

Projekt Pokoju dla Dziecka

Projekt pokoju dla dziecka online

Projekt Pokoju dla Dziecka Online

Wyślij zapytanie na projekt pokoju dla niemowlaka.

Zadzwoń do nas

888 01 02 88

Lub użyj adresu email:

"Bądź wierny własnym gustom, ponieważ nic, co naprawdę lubisz, nigdy nie wychodzi z mody".

Opcjonalnie - dołącz plik - rysunek od dewelopera lub z gotowego projektu domu, może być również odręczny szkic.
Wyrażam zgodę Administratorowi Danych Osobowych, tj. Biuro Projektowe Nie Tak To Tak na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji oferty lub projektu. Zgoda może być w każdej chwili odwołana. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.