Już nasi starożytni przodkowie przed tysiącami lat na całym świecie starannie dbali o eleganckie wnętrza w swoich łaźniach i miejskich kąpieliskach. Dobierali tylko najbardziej efektowne płytki, z pięknymi wzorami i żywej gamie kolorów. Stąd efektowne mozaiki misternie układane z tysięcy małych kwadracików możemy je podziwiać oglądając wykopaliska Rzymian lub Greków.

Pradawny projektant wnętrz wybierał odważne barwy, skomplikowane wzory i rozłożyste mozaiki. Sprawiały one, że pokój kąpielowy stał się luksusowym miejscem odosobnienia i wypoczynku. Nie wystarczała tylko czysta i prosta przestrzeń kąpielowa. Można zadać sobie pytanie: dlaczego nie zrobić tego samego we własnej łazience?

Od klasycznej szarości i bieli po czerń lub delikatny błękit to pomysły na płytki łazienkowe pod prysznic są odzwierciedleniem Twojego wnętrza. Ulubionych kolorów i tekstur oraz czystych inspirujących wibracji, które poruszają cię rano i przyczyniają się do ogólnej poprawy samopoczucia.

Możesz łączyć materiały, takie jak marmur i płytki, aby uzyskać niezapomniany efekt pałacowy. Bogate dzisiejsze domy mogą być wyposażone w prysznice odpowiednie dla króla. To tam rozpoczynasz i kończysz dzień dlatego zadbaj o podłogę na której stoisz i ściany, na które patrzysz każdego dnia?

Projektant wnętrz – Pomysły na płytki prysznicowe w łazience

Okładziny z kamienia naturalnego służą nie tylko zewnętrznemu wyglądowi domu. Projektant wnętrz chętnie sięga po naturalny materiał, taki jak kamień. Stanowi on również wspaniałe tło i podkreśli on projekt łazienki oraz jej wyjątkowy charakter. Ta kabina prysznicowa uosabia luksus w najwyższym wydaniu na równi z każdym ekskluzywnym hotelem lub willą. Zbudowany za pomocą ciśnienia i podziemnego ciepła, kamień naturalny z łatwością tworzy wyjątkową wizytówkę. Rustykalny wygląd tego projektu wraz z dodatkowymi funkcjami, takimi jak charakterystyczne okna, wydłużona ławka relaksacyjna i wiele głowic prysznicowych zapewniają doskonałe wrażenia pod prysznicem.

Czy nie chciałbyś kapać się w takim marmurowym pokoju? Trend XXI wieku dotyczący łazienek i pryszniców wprowadza naturalny kamień o cieplejszych akcentach i odcieniach. Listwa u góry doskonale uzupełnia konfigurację płytek. Oprawy ze szczotkowanego mosiądzu dodają romantycznego uroku i charakteru tego luksusowego projektu.

Konfiguracja kafelek w jodełkę przypomina dawne paryskie apartamenty. Jodełka jest naprawdę romantyczna i nic dziwnego, że działa tak samo dobrze pod prysznicem, jak gdziekolwiek indziej w domu. Architekt wnętrz zastosował eleganckie, podłużne płytki które podkreślają tęsknotę i bogactwo minionych lat. Marmurowa część wypoczynkowa i podłoga dodają bogactwa elementom, jednocześnie zachowując spokojną i elegancką atmosferę.

Ten duży pokój kąpielowy z prysznicem i wanną ma elegancki klimat. Projekt wnętrza jest piękny, praktyczny i przestronny, ale bezkompromisowy. Marmur i żyrandol dopełniający luksus, a porcelanowa wolno stojąca wanna emituje kojącą energię. Strefa prysznicowa zaprojektowana jest do siedzenia lub stania.

Prywatna elegancka przestrzeń przeznaczona do samodzielnego odświeżenia się i przygotowania na początku dnia lub przed snem. Przyciągającym wzrok elementem jest charakterystyczny, dwuwymiarowy geometryczny wzór podłogi prysznica, uzupełniony o regulowaną głowicę prysznicową o dużej mocy, zapewniającą orzeźwiające mycie. Architekt wnętrz zaprojektował pięknie marmur dobrze pasujący do tego klimatu wnętrza.

Często zadawane pytania dotyczące płytki prysznicowej w łazience?

Jaki rodzaj płytki jest najlepszy pod prysznic?

Płytki ceramiczne są najlepszym materiałem do zastosowania prysznicowego z wielu powodów. Ich wszechstronność i estetyczny wygląd zapewnia wiele stylów i wzorów.

Płytki ceramiczne mają właściwości antypoślizgowe korzystne zarówno w środowisku mokrym, jak i suchym. Mówi się również, że zastosowanie ceramicznych mozaik na podłogach prysznicowych zapewnia większą przyczepność ze względu na ich rozmiar i większą liczbę fug.

Ponadto podłoga z płytek ceramicznych jest wodoszczelna i chroni przed wilgocią, która może zniszczyć np. konstrukcje drewnianą domu. Kolejną korzystną cechą, która sprawia, że płytki ceramiczne są najlepszą podłogą do prysznica, jest ich odporność na pleśń i bakterie na mokrych powierzchniach.

Inne zalety ceramiki to:

Zero alergenów – płytki ceramiczne są odporne na roztocza, grzyby i różne źródła podrażnień.

Bez formaldehydu – płytki ceramiczne nie zawierają formaldehydu, który byłby związany z chorobami układu oddechowego.

Nie zawiera niszczących stopów organicznych – płytki ceramiczne są pozbawione niebezpiecznych gazów, zwanych LZO, o których wiadomo, że powodują mdłości i inne podrażnienia.

Zero Polichlorku winylu (PVC) – Winyl, podłogi laminowane, a niektóre drewno zawiera PCW.

Nie ma Plastiku – Płytki ceramiczne nie zawierają plastiku; tym samym obejmując właściwości przyjazne dla środowiska.

Jeśli chodzi o budowę prysznica, potrzebujesz piękna, stylu i funkcjonalności. Dzięki kafelkom ceramicznym zyskujesz nieskończony wybór odcieni, kształtów i motywów. To projektant wnętrz dobierze i połączy w jeden harmonijny kształt. Projektant wnętrz Śląsk w miastach takich jak Katowice, Gliwice, Bytom, Tychy zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią NIETAKTOTAK. Również mamy w ofercie projektowanie wnętrz online w całej Polsce.