Zarówno płytki podłogowe, jak i podłogi z twardego drewna są niezastąpionymi materiałami, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz domu.

Każdy z nich nadaje konkretny wygląd, który podnosi standard wykończenia Twojego domu, ale wielu z Was zadaje sobie pytanie:

Jak łączyć płytki z drewnem, gdzie kończy się jeden materiał, a zaczyna drugi?

Jak sprawić, by przejście wyglądało płynnie, a nie kojarzyło się z ostrym cięciem lub sprawiało wrażenie niedokończonego?

Przejście z płytki gresowej na drewno może nie znajduje się na szczycie listy problemów do załatwienia na budowie domu. Będziesz zaskoczony mocą tak prostego szczegółu. Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, a goście będą podziwiać przestrzeń, którą stworzyłeś sam lub twój projektant wnętrz.

Oddzielenie podłogi, przejścia mogą być samodzielne i mogą być wykonane z drewna lub ceramiki ale także z wielu innych materiałów. Ważne jest, aby nosiły własną, unikalną formę, która nie naśladuje układu żadnej ze stron. Od geometrycznych wzorów płytek po proste drewniane listwy, istnieje wiele sposobów na zdefiniowanie tych pomysłów. To Twoja szansa na kreatywność i wybranie spośród szerokiej gamy materiałów i kolorów, które naprawdę się wyróżnią.

Jeśli nie jesteś ekspertem zdecyduj się na projektowanie wnętrz z architektem lub nie masz czasu na samodzielne wykonanie projektu podłogi, polecam znalezienie profesjonalisty.

Projekty wnętrz – najlepsze pomysły na przejście z płytek do drewna

Metalowe paski cienkie listwy zatopione i zlicowane świetnie dzielą dwa różne materiały podłogowe, będąc jednocześnie eleganckim akcentem. Istnieje kilka rodzajów stylów pasków przejściowych wykonanych w różnych wykończeniach. Mogą służyć jako obramowanie, na którym kończą się płytki podłogowe.

Ta osadzona metalowa listwa dobrze dzieli dwie powierzchnie bez zwracania zbyt dużej uwagi na siebie. Staje się klasycznym akcentem zamiast ważnej funkcji.

To przejście wydaje się bardziej skomplikowane niż jest w rzeczywistości. Gdy przestrzeń jest mała, możesz osiągnąć ten efekt, wchodząc po jednej płytce wgłąb.

Architekt wnętrz projektując podłogę wnętrza może użyć efektu rozsypania małych prostokątnych płytek. Stosując ten sam rozmiar płytki gresowej i parkietu drewnianego.

Szklane mozaiki mogą stanowić doskonałą granicę między materiałami podłogowymi. Mozaika przyciąga uwagę , dzięki czemu będzie stylowym akcentem.

Projektowanie wnętrz pozwala również na zakończenie drewnianej podłogi kawałkiem tej samej deski obróconej o 90 stopni. Tworzy ona wrażenie progu między pomieszczeniami ale zlicowanego z płaszczyzna podłogi. To wygodny i atrakcyjny sposób na przejście między dwoma pokojami bez potykania się o nierówne krawędzie.

Po co rozgraniczać kolory podłóg, skoro można je ze sobą łączyć. Rozpoczynanie od jednego jednolitego koloru, a kończenie na innym, nie oznacza, że ​​musi nastąpić nagła zmiana. Mieszanie kolorów i stylów płytek między nimi jest świetnym sposobem na osiągnięcie ciekawego i nietypowego rozwiązania.

Podsumowując: Najprostsze rozwiązania są często najlepszymi rozwiązaniami

Często zadawane pytania:

Czy listwy przejściowe są konieczne?

To zależy od materiału podłogowego. Podłogi drewniane mogą się przesuwać, pracować i dopasowywać w zależności od wilgotności w pomieszczeniu. Pęczniejąc, gdy pochłaniają wilgoć. Niektóre listwy traktuje się jako dylatacyjne które mogą przejąć część rozszerzenia. Należy również pamiętać, że ogrzewanie podłogowe wpływa na pracę całej podłogi. Duże powierzchnie w domu podzielone są na strefy grzejne które oddziela się dylatacją wylewając posadzki. Konieczne może być również odtworzenie tej dylatacji na górze podłogi.

Jak przejść z drewnianej podłogi na dywan?

Dywany są przytrzymywane za pomocą taśm samoprzylepnych, które często zapewniają użyteczne przejście między innymi sekcjami podłogi. Jeśli okaże się to niewystarczające, dostępne są listwy przejściowe do drewna, a także paski w kształcie litery T, które mogą sprawić, że przejście będzie gładsze i równomierne.

Projektant wnętrz Śląsk w miastach takich jak Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Tychy zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią NIETAKTOTAK. Również projektowanie wnętrz online.