Snujesz plany o zmianie wystroju mieszkania? A może niebawem wprowadzasz się do nowego domu i chcesz, aby czekała tam na Ciebie aranżacja marzeń? Zacznij działać! Przekonaj się, od czego rozpocząć projektowanie wnętrz i na co zwrócić uwagę na każdym etapie planowania.

Przestrzeń doskonała? Tak, to możliwe!

Na pewno masz już pomysł na to, jak powinna wyglądać Twoja nowa przestrzeń do życia. Jednak do tego, co widzisz w swojej wyobraźni, dość daleka droga. Przed wyborem kolorów, materiałów wykończeniowych czy dodatków trzeba zastanowić się na tym, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Na początku chwyć więc za narzędzia i dokładnie wymierz pomieszczenie. Na wykonywanym przez siebie rysunku zaznacz wszystkie znajdujące się we wnętrzu szczegóły, których ułożenia nie zmienisz (włączniki, kontakty, okna, drzwi itp.). Potem możesz przejść do szkicowania – czyli nanoszenia na plan dodatkowych elementów, takich jak meble oraz dodatki. Na podstawie tak przygotowanego rysunku będziesz w stanie ocenisz, jakich materiałów potrzebujesz, ile będzie Cię to kosztować, a także kiedy ruszyć z remontem. Dopiero potem możesz przejść do bardziej przyjemnej części – czyli zakupów i urządzania.

Nieoceniona pomoc projektanta

Czujesz, że to dla Ciebie za wiele? Nie zniechęcaj się! Wszystkich tych planów nie musisz snuć samodzielnie. Wystarczy, że skorzystasz ze wsparcia projektanta wnętrz, który nie dość, że zrobi to wszystko za Ciebie, to na dodatek sprzeda Ci kilka ciekawych pomysłów na aranżację pomieszczenia, a do tego poleci wybór dobrych i zarazem niedrogich materiałów wykończeniowych.

Współpracę rozpoczniesz od rozmowy z projektantem wnętrz. Jej celem jest poznanie Twoich potrzeb i preferencji. Następnie otrzymasz przykładowe układy funkcjonalne we wnętrzu, a po ich akceptacji – wizualizację wraz z doborem materiałów. Najlepsze zostawiamy na koniec, czyli model 3D, który przedstawia pomysł w pełnej okazałości! Potem wszystko dzieje się dość dynamicznie: koncepcja, wraz z projektem technicznym, trafia do realizacji. A wtedy pozostaje Ci już tylko czekać na efekt!

Projektant wnętrz Śląsk między innymi Katowice, Gliwice, Ruda Śląska, Rybnik zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią. Również mamy w ofercie projektowanie wnętrz online w całej Polsce.