Jak pracujemy

Śląsk i Kraków

Kliknij i zobacz

Jak pracujemy

Online

Kliknij i zobacz

Jak wygladają

Rysunki

Kliknij i zobacz

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Śląsk i Kraków JAK PRACUJEMY

Nasze usługi projektowania wnętrz dostosujemy do Twoich potrzeb oraz indywidualnego stylu.

Decor Process
Krok — 01
Spotkanie – poznanie potrzeb Klienta
KROK — 02
Inwentaryzacja, projekt koncepcyjny
KROK — 03
Model 3d
KROK — 04
Wizualizacje, dobór materiałów
KROK — 05
Wizualizacje projektu wnętrza
KROK — 06
Projekt techniczny oraz zestawienie materiałów
KROK — 07
Wsparcie architekta podczas realizacji projektu
KROK — 08
Opcje dodatkowe – nadzór autorski lub nadzór nad listą zakupów i dostawami

Zamów PROJEKT

Proces projektowy

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ Śląsk i Kraków JAK PRZEBIEGA PROJEKT

Spotkanie – poznanie potrzeb Klienta

Współpraca z nami zaczyna się od kontaktu klienta z naszą pracownią poprzez formularz zawarty na stronie, mail lub kontakt telefoniczny. Po akceptacji oferty cenowej umawiamy się na niezobowiązujące spotkanie które ma na celu wzajemne poznanie siebie, tematu projektu oraz wstępnej rozmowie dotyczącej budżetu.

Po spotkaniu, podpisaniu umowy przechodzimy do  szczegółowego poznania potrzeb i preferencji Klientów. W tym celu przesyłamy do wypełnienia obszerną ankietę oraz dodatkowo prosimy  o przesłanie inspiracji w formie zdjęć dzięki którym jeszcze lepiej możemy poznać upodobania stylistyczne naszych Klientów.

Inwentaryzacja, projekt koncepcyjny

Na podstawie rzutów dostarczonych przez klienta lub wykonanej wcześniej inwentaryzacji powstaje zarys wnętrza. Projekt koncepcyjny to przedstawienie w formie rzut 2d dwóch lub trzech wariantów układu funkcjonalnego. To pomysły projektanta na wnętrze oparte na wcześniejszej analizie potrzeb i oczekiwań klienta.  Pamiętaj, że proces ten  jest kluczem do sukcesu dobrze zaprojektowanego wnętrz Oprócz pokazania rozmieszczenia elementów ruchomych wyposażenia wnętrza burzymy i przestawiamy ściany, otwieramy przestrzeń, dodajemy światło, zmieniamy funkcjonalność przestrzeni by dopasować ją indywidualnie do każdego klienta.

Wizualizacje, dobór materiałów

To czas kiedy projekt wnętrza nabiera kolorów i powstają wizualizacje pomieszczeń. Wybieramy materiały wykończeniowe, skupiamy się na detalach oraz ustalamy rozwiązania z wykonawcami. Warto zaznaczyć, że nasze propozycje  opieramy  na założonym budżecie Klienta. To również ten moment kiedy możemy zaprezentować rożne materiały na żywo.

Wizualizacja to projekt graficzny, który często obarczony jest błędem w odbiorze kolorów czy materiałów. Różnicę te spowodowane są kalibracją monitora czy jakością ekranu.  Wizualizacja ma charakter poglądowy na projektowane wnętrze i warto pamiętać że nie jest ona odzwierciedleniem w 1:1 rzeczywistości. Podstawą do realizacji projektu są ostateczne produkty użyte w realizacji zawarte w zestawieniu materiałowym.

Model 3d

Tworzenie modelu 3d to kontynuacja kroku 02. Po wyborze  najlepszego i najbardziej korzystnego układu funkcjonalnego przenosimy go do programu 3D gdzie klient ma możliwość samodzielnego poruszania się po projektowanej przestrzeni. Z doświadczenia wiemy, że to najlepszy sposób który przemawia do klienta  i pomaga podjąć decyzje.

Projekt techniczny oraz zestawienie materiałów

Projekt techniczny to kompendium wiedzy na temat projektowanej przestrzeni niezbędny do realizacji projektu. Dokumentacja techniczna zawiera rysunki do przekazania poszczególnym wykonawcom, zestawienie materiałów użytych w projekcie materiałów wraz z cenami i możliwym miejscem zakupu. Na prośbę inwestora istnieje możliwość skosztorysowania nietypowych mebli (np. mebli na wymiar).

Wsparcie architekta podczas realizacji projektu

Po przekazaniu gotowego projektu każdy klient może liczyć na wsparcie telefoniczne oraz mailowe dotyczące wykonania projektu. Na prośbę klienta istnieje możliwość przyjazdu architekta na budowę ( za dodatkową opłatą).

Nasze biuro współpracuje min z ekipami wykonawczymi, stolarzami, tapicerami. Na życzenie klienta przekazujemy kontakt do sprawdzonych wykonawców, którzy pracowali przy naszych wcześniejszych inwestycjach.

Wyślij zapytanie – wycenę projektu przygotujemy specjalnie dla Ciebie.

WYCEŃ projekt

Projektowanie wnętrza Online Jak pracujemy

Nasze usługi projektowania wnętrz online dostosowujemy do Twoich indywidualnych potrzeb oraz indywidualnego stylu.

Decor Process
Krok — 01
Kupujesz – Zamawiasz projekt wnętrza
KROK — 02
Przesyłasz inwentaryzacje szkic z wymiarami pomieszczenia lub projekt od dewelopera
KROK — 03
Wypełniasz ankietę projektową
KROK — 04
Projekt koncepcyjny wnętrza – układy funkcjonalne
KROK — 05
Wizualizacje projektu wnętrza
KROK — 06
Dokumentacja techniczna – rysunki techniczne
KROK — 07
Lista produktów – zestawienia materiałowe
KROK — 08
Konsultacja projektu wnętrza

Zamów PROJEKT

Proces projektowy

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ ONLINE            – JAK PRZEBIEGA REALIZACJA

Zamawiasz projekt wnętrza

Kupujesz projekt bezpośrednio na stronie lub płacisz na konto po podpisaniu umowy za projekt wnętrza całego domu, mieszkania lub konkretnego pomieszczenia .

Inwentaryzacja

Przesyłasz nam w formie szkicu rzut ścian pomieszczenia z uwzględnieniem otworów okiennych i drzwiowych, kratek wentylacyjnych, istniejące pkt świetlne, gniazdka i włączniki oraz wysokość pomieszczenia. Jeżeli jest to w mieszkaniu deweloperskim lub gotowy projekt domu wystarczy nam rzut, rysunki z projektu.

Projekt koncepcyjny wnętrza

Prace nad Twoim projektem wnętrza zaczynamy od przygotowania kilku wersji układu funkcjonalnego. Pamiętaj że proces ten jest podstawą, kluczem do sukcesu dobrze zaprojektowanego wnętrza. Otrzymasz od nas opisane 2 lub 3 projekty funkcji przedstawione na rysunku – rzucie 2d. Pracujemy dalej na wybranej przez Ciebie propozycji układu wnętrza do której możesz wprowadzić jednorazowo poprawki. Zdarza się tak, że końcowy efekt pracy to mix wszystkich propozycji.

Ankieta projektowa

Wypełniasz szczegółową ankietę dostarczoną przez nas, która opowie nam o Twoich preferencjach oraz gustach. Proponujemy również założenie tablicy na Pinterest i zebranie swoich ulubionych zdjęć wnętrz dla projektowanego pomieszczenia w jednym miejscu a następnie wklejenie linku do swojej tablicy w naszym formularzu kontaktowym. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś chętnie pomożemy i podpowiemy jak to zrobić.

Wizualizacje projektu wnętrza

Na podstawie wybranej przez Ciebie koncepcji 2D przygotujemy fotorealistyczne wizualizacje przedstawiające projekt wnętrza, ilość ujęć wg wybranego wariantu. Masz możliwość naniesienia określonej ilości zmian na wizualizacji, co pozwala zobaczyć to samo wnętrze w innej odsłonie.

Dokumentacja techniczna

Końcowym etapem projektu wnętrza jest wykonanie dokumentacji technicznej zawierającej niezbędne wytyczne dla wykonawców (min. elektryczne punkty świetlne oraz gniazdka i włączniki, punkty wodno-kanalizacyjne, wytyczne i rysunki zabudowy meblowej).

Tylko w pakietach Max lub Projekt kuchni z salonem.

Konsultacja – projekt wnętrz

Po zakończonym projekcie wnętrza nie zostawiamy Cię samego! Pamiętaj, że masz możliwość skorzystania z konsultacji z naszym architektem.

Lista produktów

Na koniec jeżeli wybrałeś opcję Max lub Projekt kuchni z salonem otrzymasz listę zawierającą wszystkie produkty użyte w projekcie wnętrza, zestawienia materiałowe wraz z cenami i linkami do zakupów.

Jeżeli chcesz kupić projekt wnętrza online bezpośrednio na stronie.

Kup projekt

Projekt wnętrz – Układ funkcjonalny

W TEN SPOSÓB PRZEDSTAWIMY DLA CIEBIE PROPOZYCJE UKŁADU FUNKCJONALNEGO PROJEKTU WNĘTRZ:

  • Projektowanie wnętrz mieszkanie rzut początkowy
  • układ funkcjonalny koncepcja pierwsza
  • układ funkcjonalny koncepcja druga
  • układ funkcjonalny koncepcja trzecia

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ – PROJEKT TECHNICZNY

TAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY RYSUNKI TECHNICZNE PROJEKT WNĘTRZA DLA WYKONAWCÓW:

Punkty świetlne

Lokalizacja podłączeń lamp sufitowych, kinkietów ściennych, oświetlenia ledowego oraz wszystkich potrzebnych włączników.

Gniazdka elektryczne

Lokalizacja gniazdek elektrycznych, internetowych, telewizyjnych.

Podłączenia wodno-kanalizacyjne

Lokalizacja przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Zabudowy meblowe

Rysunki techniczne z wszystkimi wytycznymi potrzebnymi do wykonania zabudowy na wymiar przez stolarza.