Projekt łazienki

Projekt łazienki stwarza nastrój na początek oraz koniec dnia. Jest to pierwsze pomieszczenie z którego korzystamy zaraz po przebudzeniu i ostatnie, w którym po całym dniu możemy się zrelaksować. To miejsce gdzie można zamknąć drzwi na klucz, mieć chwilę tylko dla siebie.

Projekt łazienki powinien być urządzony z zaangażowaniem oraz dbałością o każdy nawet najmniejszy szczegół, dzięki czemu nada Twojej starej łazience nowe życie.

Łazienka jest odzwierciedleniem temperamentu i nawyków jej właścicieli. Nie ważne czy wolisz szafki w kolorze orzecha, malowane czy w wysokim połysku to właśnie unikalne rozwiązania sprawią że łazienka będzie funkcjonalna i piękna o każdej porze dnia. Niezależnie od Twoich potrzeb poświeć temu pomieszczeniu więcej czasu bo decyzje, które podejmiesz zostaną z Tobą na długie lata.

 • Kto będzie korzystał z łazienki?

 • Który styl jest Ci najbliższy?

 • Wolisz prysznic czy wannę?

 • Pamiętaj o dodatkowym oświetleniu.
 • Rozwiązania dopasowane do Twojego budżetu.
Projekt małej ubikacji

ZAMÓW PROJEKT ŁAZIENKI

Projekty łazienek – nasze realizacje

Poniżej zobacz wizualizacje Projektów Łazienek. Takie wizualizacje również zrobimy dla Ciebie.

Prysznic czy wanna
Funkcjonalna Łazienka

Zobacz nasze projekty łazienek

PROJEKT ŁAZIENKI – OFERTA –        Projektowanie Wnętrz Online :

Koncepcja 2d

500
 • 2 propozycje rzutu układu funkcjonalnego łazienki
 • konsultacja telefon – mail z projektantem

Mini

1500
 • 2 propozycje rzutu układu funkcjonalnego łazienki
 • konsultacja telefon – mail z projektantem
 • fotorealistyczna wizualizacja kuchni 2 ujęcia
 • zestawienie cenowe wraz z linkami do zakupów

Max

2050
 • 2 propozycje rzutu układu funkcjonalnego łazienki
 • konsultacja telefon – mail z projektantem
 • fotorealistyczna wizualizacja kuchni 2 ujęcia
 • schematy techniczne rys.: elektryka, wod-kan
 • rysunki zabudowy meblowej dla stolarza
 • zestawienie cenowe wraz z linkami do zakupów

KUP projekt ŁAZIENKI ONLINE

ZAMÓW PROJEKT ŁAZIENKI:

Zbierz na jednej tablicy wszystkie Twoje propozycje.
Dołącz plik - rysunek od dewelopera lub z gotowego projektu domu, może być również odręczny szkic.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji projektu zgodnie z Polityką prywatności.

PROJEKT ŁAZIENKI – PRZEBIEG REALIZACJI

Zamawiasz lub kupujesz projekt łazienki

Kupujesz projekt łazienki bezpośrednio na stronie lub zamawiasz przez formularz zamówienia i opłacasz pierwszą część przelewem na konto po podpisaniu umowy.

Pomiar – Inwentaryzacja łazienki

Jeżeli masz mieszkanie od dewelopera wystarczą nam rysunki z wymiarami z projektu. Jeżeli masz mieszkanie istniejące z rynku wtórnego przesyłasz nam naszkicowany rzut łazienki wszystkich pomieszczeń uwzględniający otwory okienne i drzwiowe, kratkę wentylacyjną, istniejące punkty świetlne, gniazdka i włączniki oraz wysokość od podłogi do sufitu. Nie wiesz jak to zrobić pomożemy Ci zdalnie.

Projekt układu funkcjonalnego łazienki

Prace nad projektem łazienki rozpoczynamy od zaprojektowania paru wersji układu funkcjonalnego. Proces ten ma kluczowe znaczenie dla poprawnie zaprojektowanego wnętrza. Otrzymasz od nas opisane 2 lub 3 projekty układu łazienki pokazane na rysunku – rzucie 2d. Pracujemy następnie na wybranej przez Ciebie propozycji układu wnętrza łazienki do której możesz wprowadzić jednorazowo poprawki. Możliwe jest przy naszej akceptacji zmiksowanie wszystkich propozycji, jednak nie zawsze jest to wykonalne bez uszczerbku dla funkcjonalności.

Ankieta do projektu łazienki

Otrzymujesz od nas ankietę którą wypełniasz informacjami potrzebnymi do realizacji projektu łazienki. Odpowie ona na pytania o Twoje preferencje i gusta. Jeżeli to możliwe załóż tablicę na Pinterest i zbierz w jednym miejscu zdjęcia wnętrz mieszkań które odpowiadają stylowi który lubisz. Wklej link do tej tablicy Pinterest w formularzu kontaktowym lub wiadomości mailowej. Pomożemy Ci jeśli nigdy tego nie robiłeś.

Wizualizacja projektu wnętrza łazienki

Na podstawie wybranego układu funkcjonalnego pracujemy dalej nad projektem wnętrza. Dobieramy wszystkie materiały, kolorystykę, projektujemy meble pod zabudowę. Analizujemy światło i dobieramy oświetlenie potrzebne do komfortowej pracy i relaksu w pomieszczeniach wypoczynkowych. Efektem tej pracy są przygotowane przez naszych projektantów wnętrz fotorealistyczne wizualizacje przedstawiające Twój projekt łazienki. Ilość ujęć wg wybranego wariantu projektu. Masz możliwość naniesienia określonej ilości zmian na wizualizacji, pozwala to na zobaczenie tego samego wnętrza w innej odsłonie.

Rysunki i dokumentacja techniczna wnętrza łazienki

Jeżeli przejdziemy już wcześniejsze etapy projektu wnętrza łazienki to na koniec wykonamy rysunki do dokumentacji technicznej zawierającej wszystkie niezbędne wytyczne dla wykonawców (min. elektryczne punkty świetlne oraz gniazdka i włączniki, punkty wodno-kanalizacyjne, wytyczne i rysunki zabudowy meblowej).

Opcja ta występuje tylko w pakiecie Max.

Konsultacje projektu łazienki

Po zakończonym procesie projektu łazienki nie zostawiamy Cię samego! Pamiętaj, że masz możliwość skorzystania z konsultacji z architektem wnętrz projektu twojego łazienki.

Lista zakupowa produktów użytych w projekcie łazienki

Na koniec jeśli wybrałeś pakiet projektu Max przygotujemy listę zawierającą wszystkie produkty użyte w projekcie łazienki, zestawienia materiałowe wraz z cenami i linkami do zakupów.

Zamów projekt ŁAZIENKI

Projekt łazienki – Układ funkcjonalny

W TEN SPOSÓB PRZEDSTAWIMY DLA CIEBIE PROPOZYCJE UKŁADU FUNKCJONALNEGO PROJEKTU ŁAZIENKI:

Przemyślany układ
Dwie propozycje
 • Projektowanie wnętrz mieszkanie rzut początkowy
 • układ funkcjonalny koncepcja pierwsza
 • układ funkcjonalny koncepcja druga
 • układ funkcjonalny koncepcja trzecia

PROJEKT ŁAZIENKI – DOKUMENTACJA TECHNICZNA

TAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY RYSUNKI TECHNICZNE PROJEKTU ŁAZIENKI DLA WYKONAWCÓW:

Punkty świetlne

Lokalizacja podłączeń lamp sufitowych, kinkietów ściennych, oświetlenia ledowego oraz wszystkich potrzebnych włączników.

Gniazdka elektryczne

Lokalizacja gniazdek elektrycznych, internetowych, telewizyjnych.

Podłączenia wodno-kanalizacyjne

Lokalizacja przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Zabudowy meblowe

Rysunki techniczne z wszystkimi wytycznymi potrzebnymi do wykonania zabudowy na wymiar przez stolarza.

Projekt łazienki – Wizualizacje

Projekt łazienki – Nie wiesz, jak rozpocząć?

Projekt jasnej łazienki

Projekt Łazienki  PRZEMYŚL SWOJĄ OBECNĄ ŁAZIENKĘ

Jaka jest Twoja obecna łazienka? Musisz od czegoś zacząć, więc myśląc o swojej obecnej łazienkę, zadaj sobie następujące pytania:

Co lubisz i absolutnie musisz to mieć w projekcie łazienki?
Czego nie lubisz i na pewno nie chcesz w nowej łazience?
Czy Twoja łazienka jest dla wszystkich mieszkańców?
Kto będzie korzystał z łazienki czy tylko osoby dorosłe czy również dzieci?

Wszystkie te pytania sprawią, że zaczniesz myśleć o tym, co działało najlepiej w Twojej łazience, a co nie.

Weź czystą kartkę papieru i wypisz, co chcesz aby projekt łazienki zawierał, a czego nie chcesz. Uwzględnij szczegóły, takie jak – chcę wannę czy prysznic, chcę bidet, może dwie umywalki, czy pralka będzie w łazience, jak dużo oświetlenia chcesz w łazience, czy w łazience będziesz przechowywał ręczniki itp. im więcej myślisz o tym, co dobrze działa dla Ciebie i Twojej rodziny, tym lepszy będzie Twój projekt łazienki.

Projekt łazienki – Porady

O pomoc na etapie przygotowania do remontu łazienki najlepiej zwrócić się do profesjonalistów i wykonać projekt łazienki skrojony pod Twoje wymagania. Każda łazienka, duża czy mała może być w pełni funkcjonalna dopasowana do indywidualnych potrzeb. Wygodna łazienka to efekt harmonijnie skomponowanego i przemyślanego układu funkcjonalnego. Projektant wnętrz łazienki sprawdzi układ, jeżeli to możliwe i pozwalają na to przyłącza instalacyjne zaproponuje jego zmiany. Architekt wnętrz nie wybiera tylko płytek ale planuje każdy aspekt twojego domowego spa.

Projekt łazienki darmowy a projekt z architektem wnętrz

Tutaj od razu zwracam uwagę, że niemożliwe jest wykonanie w salonie łazienek tak zwanego projektu łazienki za darmo w cenie itd.. To temat na inny artykuł ale nikt dzisiaj nie daje nic za darmo, po prostu musisz zrobić zakupy w tym salonie. Często dostajesz kwotę minimum którą musisz wydać tak aby projekt łazienki był darmowy, może być też tak, że w tej kwocie wliczane są tylko płytki i ciężko będzie wydać limit tylko na nie. Zasada darmowego projektu wygląda mniej więcej tak płacisz kaucje 200 zł – 2000 zł w zależności czy chcesz wizualizacje czy wizualizacje i jakieś namiastki projektu koncepcyjno -wykonawczego. Pamiętaj, żeby odzyskać wpłacaną kaucję musisz kupić wszystko z listy projektu łazienki w wybranym salonie. Jeżeli chcesz wybierać sam gdzie chcesz robić zakupy salony, markety, sklepy internetowe niezależny projektant wnętrz da Ci tą wolność. Dodatkowo zarobi na siebie zaproponuje tańsze zamienniki jeżeli wycena przekroczy Twój budżet, poszuka najtańszych ofert produktów które Ci się podobają, wynegocjuje dla Ciebie spory rabat jeżeli zakupy zrobisz w jednym miejscu. Pamiętaj Ty dla salonu łazienek jesteś anonimowy i robisz zakupy tylko jeden raz na 20 lat. Architekt wnętrz – projektant łazienki może przyprowadzać klienta co tydzień i dlatego nigdy nie dostaniesz takiego rabatu jak twój projektant.

Położenie łazienki w domu

 

Jeżeli myślisz o łazience tylko dla siebie zaplanuj ją na etapie projektu domu bezpośrednio przy sypialni będziesz wchodzić do niej od razu po przebudzeniu. Jeżeli planujesz dwie łazienki na piętrze domu to drugą zaplanuj bezpośrednio przy pokoju dzieci. One też mogą mieć swoją prywatną łazienkę. Druga dobrze jak będzie miała jednak również wejście z korytarza na wypadek wizyty gości w twoim domu. Na dole jeżeli miejsce na to pozwala zrób małą ubikację razem z prysznicem. Goście którzy zostaną u ciebie na noc w salonie nie będą musieli wchodzić na górę. Dodatkowo umyjesz brudne buty, wykąpiesz psa i tym samy Twoje domowe spa na górze pozostanie czyste.

Gdy planujesz jedną łazienkę z której będą korzystać wszyscy mieszkańcy domu to projekt powinien przewidywać łatwy dostęp do niej dla wszystkich. Projekt łazienki musi wtedy dostosować ją zarówno do potrzeb dzieci i dorosłych.

Praktycznie i wygodnie jest gdy garderoba jest obok łazienki.

Jeżeli projektujesz dom i łazienkę do tzw. „emerytury” projekt łazienki i jej wyposażenie musi być dopasowane do kolejnych etapów życia. Tak aby była dostosowana dla wszystkich domowników niezależnie od wieku.

Mała łazienka – i jej aranżacja

Prostokątna łazienka jest lepsza do aranżacji niż kwadratowa. Wystarczy około 6 m2 by zaprojektować łazienkę z wanną i prysznicem. Powierzchnia 4.5 m2 pozwoli urządzić małą łazienkę z wanną lub prysznicem. Do 20 cm szerokości łazienki może zabrać instalacja. Projekt łazienki musi w pierwszej kolejności odpowiedzieć na potrzeby funkcjonalne czyli funkcjonalność na pierwszym miejscu potem płytki kolorowe baterie lustra oświetlenie.

W małej łazience najczęstszym pytaniem jest prysznic czy wanna? Jeżeli również masz taki dylemat możesz iść w kierunku „pomiędzy”. Taki warunek spełni połączenie wanny z prysznicem poprzez dodanie parawanu. Decydując się na takie rozwiązanie w małej łazience wybierz wannę prostokątną. Jest kilka rozwiązań:

– parawan materiałowy czyli zasłona prysznicowa, tutaj dobrym rozwiązaniem jest wodoszczelna tkanina poliestrowa można ja regularnie prać

– parawan stały wykonany jest ze szkła lub tworzywa, może być jednoelementowy lub składany. W przypadku szklanych parawanów warto zastosować powłokę chroniącą szkło przed osadzaniem się kamienia i nieczystości.

Mała Łazienka warto wiedzieć:

– szafka na kosmetyki wystarczy 20 cm głębokości

– szafka na ręczniki 40 cm głębokości

– miejsce na kabinę prysznicową minimum to 80 na 80 cm optymalnie 80 na 100 cm

– wanna mniejsza niż 160-170 cm jest niewygodna w jej miejscu umieścisz wygodny prysznic

– nigdy nie rezygnuj z umywalki która powinna mieć minimum 60 cm szerokości

– w małych łazienkach wybierz podwieszaną ceramikę: sedes, umywalkę. Ułatwiają sprzątanie.

– łącz funkcje 2 w 1: prysznic z wanną, toaleta razem z funkcją bidetu, jedna umywalka z dwoma bateriami

– obok tradycyjnej miski toaletowej można zastosować bidetkę czyli baterię bidetową

– jasne kolory powiększają łazienkę a ciemne pomniejszają

– dobre oświetlenie i duże lustro mała łazienka stanie się większa

Duża łazienka – pokój kąpielowy

Jeżeli planujesz łazienkę jako strefę relaksu czyli domowe SPA musisz wygospodarować większą powierzchnię. 15 m2 to powierzchnia która idealnie pozwoli na podział łazienki na trzy strefy: kąpielową, sanitarną oraz wypoczynkową. W strefie kąpielowej i sanitarnej powinieneś umieścić: ubikację, bidet, wannę, prysznic oraz dwie umywalki a w strefie wypoczynkowej fotel lub leżankę, toaletka i szafki. W dużej łazience aby uniknąć pustki postaw na środku wannę. Innym równie popularnym rozwiązaniem jest ścianka na środku z takimi rozwiązaniami: po jednej stronie wanna po drugiej prysznic, po jednej stronie wanna lub prysznic a po drugiej dwie umywalki. Takie usytuowanie trzeba już planować na początkowym etapie projektu. Dlatego pracę z projektantem wnętrz warto rozpocząć już na tak wczesnym etapie. To następny argument za architektem wnętrz zaoszczędzisz czas i pieniądze na późniejszych zmianach i przeróbkach. Niektóre zmiany instalacji nie będą później już możliwe do wykonania. Często instalacje wod-kan na tak centralnym ułożeniu urządzeń w łazience trzeba ukryć w suficie podwieszanym.

Łazienka projekt oświetlenia

Oświetlenie w łazience powinno składać się z oświetlenia głównego, światła roboczego przy umywalce i delikatnego oświetlenia rozpraszającego w tle oraz przy podłodze. Pamiętaj, że każde z tych źródeł światła powinno mieć swoje osobne obwody z możliwością włączenia i wyłączenia. Wyzwaniem dla projektanta wnętrz jest zaprojektowanie oświetlenia łazienki na różne okazje. Rano przed wyjściem do pracy potrzebujesz jasnego światła przy lustrze i umywalce. Wieczorem chcesz relaksu, przygotowujesz się do spania wówczas potrzebujesz zrównoważonego światła. Oświetlenie powinno być głównym elementem projektu łazienki. W oświetleniu chodzi o równowagę. Podświetl światło za wanną dla stworzenia delikatnej poświaty. Światło robocze przy umywalce pomoże Ci przy porannym makijażu i goleniu. Główne światło sufitowe powinno być na tyle mocne by rozświetliło luksusem twoje domowe spa.

Podgrzewana podłoga w łazience

Projekt łazienki to najlepszy moment na decyzje co do ogrzewania łazienki. Maty grzewcze są najprostszym rozwiązaniem na dodatkowe źródło ogrzewania i podgrzanie podłogi w łazience. Maty grzejne są cienkie kable grubości 2-2.5 mm rozpięte na siatce. W ofercie są to siatki o szerokości 50 cm lub kwadraty o boku 50 cm. Jeżeli w łazience jest grzejnik a zależy nam na podgrzaniu wybranych miejsc podłogi w łazience to wystarczy mata o mocy 60-80 W/m2. Jeżeli mata ma być głównym źródłem ogrzewania to wtedy zastosuj moc 160-200 W/m2.

Płytki do łazienki

Choć projekt łazienki to nie tylko wybór płytek na podłogę lub ścianę. To przychodzi taki moment, że na coś trzeba się zdecydować. Bogaty wybór płytek łazienkowych sprawia, że efektów do osiągnięcia jest nieskończenie dużo. Płytki ceramiczne są najczęściej wybieranym materiałem do zabezpieczenia ścian i podłogi w łazience. Jako materiał są wytrzymałe, nie niszczą się pod wpływem użytkowania i nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych.

Popularne formaty to 20×20 i 30×30 centymetrów ale są również płytki prostokątne. Występują też formaty sześciokątne czyli heksagonalne lub w kształcie rombu. Dodatkowym bardzo luksusowy wyborem są płytki wielkoformatowe w rozmiarach 60×120 oraz 120×240 lub kwadratowe 80×80 lub 100×100 centymetrów. Również pod uwagę należy wziąć eleganckie wzory z drobnej mozaiki.

Wybierając płytki do łazienki należy pamiętać, że nie są one idealnie takie same rozmiarowo co nie jest wadą samą w sobie ale należy o tym pamiętać. Fugi pomiędzy płytkami niwelują te różnice. Jeżeli chcesz mieć płytki o jak najbardziej zbliżonych wymiarach poszukaj płytek rektyfikowanych. Są to płytki które albo poddano specjalnej selekcji lub poddano dodatkowej obróbce tak aby ujednolicić wymiary i wyrównać krawędzie.

Jaki wzór płytki do mojej łazienki? Staniesz także Ty przed takim pytaniem.

Jasna płytka czyli białe, delikatne szare czy kremowe rozjaśnią łazienkę i stanowią dobre tło dla podkreślenia innych elementów w łazience. Inne popularne formy wykończenia to imitacja drewna, betonu, naturalnych kamieni. Popularnym motywem są płytki o mocnych wzorach – geometrycznych gdzie motywem są kwadraty, trójkąty, romby. Również modne są wszystkie kolorowe południowe wzory z Portugali, Maroka i Hiszpani.

Miejsce na przechowywanie

Projektując łazienkę musimy przewidzieć odpowiednie miejsce na przechowywanie. Wszystkie podstawowe produkty higieniczne, chemia gospodarcza, kosmetyki oraz ręczniki. Nawet w małej łazience znajdziesz miejsce na zamykane szafki.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje projekt łazienki?
 • Projekt łazienki w wersji Mini z wizualizacjami oraz listą produktów kosztuje 1500 zł
 • Projekt łazienki w wersji Max z wizualizacjami oraz listą produktów kosztuje 2050 zł
Ile trwa projektowanie łazienki?
 • Projekt koncepcyjny łazienki trwa maksymalnie 5 dni roboczych. Po tym czasie masz 2-3 dni na uwagi i wprowadzenie zmian. Zaakceptowany projekt koncepcyjny przechodzi w fazę tworzenia wizualizacji która trwa kolejne 5 dni roboczych. Znowu masz 2-3 dni na uwagi. Po akceptacji w zależności od wersji projektu łazienki przygotujemy zestawienie materiałowe wraz z linkami do zakupów a w wersji Max dodatkowo jeszcze rysunki techniczne. Podsumowując wersja Mini w zależności od twoich odpowiedzi powinna zamknąć się w 3 tygodniach a Max w 4 tygodnie.

Projekt łazienki powinien uwzględniać Twoje potrzeby życiowe oraz styl całego domu lub mieszkania. Łazienka musi być funkcjonalna i sprawiająca uśmiech każdego poranka.

PRZECZYTAJ WIECEJ O NAS